View To KOP!!!


New Anfield 2010 Ağustos'unda hazır.Bugün lansmanı yapıldı.60.000 kişilik stadyuma minumum maliyet 300 milyon sterlin olarak belirlenmiş.Hayvani bir rakam.Kuzey, Batı ve Doğu tarafları beton, güneyi ise metal konstrüksiyon, dışı cam.Güney tribünü 3 taraftan sahayı saran ana tribünlerle birleşmiyor, köşeleri açık.Güney tarafı plaza olarak hizmet verecek, cafeler, barlar vs.

Anfield'a gidemedik, bari New Anfield'a yolumuz düşsün.

Noat Samisa

25.07.07
So far?


Yakışmamış, kesinlikle...

Noat Samisa

25.07.07
God is in Cardiff!

Buruk ayrılık Cardiff'e yolculuk sebebiyle imiş.Robbie Fowler Championship takımlarından Cardiff City'de...

Büyük kupa kazanamadan, rekor kırmadan da (gerçi rekoru da yok değil, 4 dak. 32. saniyede Arsenal'e 3 gol) efsane olunabiliyor, sadece KOP'un değil hepimizin God'ı bunu ispatladı.

Düşünüyorum da, God Cardiff yerine İnönü'ye gelse, müritleri olarak bizler ona ibadet etsek, şarkılar yazıp, bestler yapıp adını zikretsek (tamamı mecazen) nasıl olur?

32-35 yaş arası oynar, feci goller yazar.İlk sene top oynar, seneye de forma altından ''asgari ücret'' temalı bi tişört çıkarır.

The Legend!

God is in Anfield!

God is in İnönü, İf you imagine!

Noat Samisa

20.07.07
Düşünseller...

Forma facia M'Boro'nun.888 iyiydi, GARMIN emanet gibi durmuş.

Southgate de filinta gibi delikanlı, zaten son hatırladığımda halen futbol oynuyordu.

Braveheart demişler Tuncay'a resmi sayfada.Basına tanıtmışlar, parlatıp yağlamışlar.Seviyorum şu Ada'lıları.Önce formayla poz, sonra röportaj, sonra basın lansmanı.Herşey tıkırında, herşey planlı, programlı.

1 var daha, M'Boro bizimkilere komşu, Avustralya'da.

Turuncu forma hikaye, Liverpool'un siyah Avrupa forması şahane!

Noat Samisa

20.07.07
Avrupalılaştıramadıklarımızdan bi Arjantin Kaldı!

Favori başlıyor ama hep gümlüyor Arjantin.WC06'da Almanya'yı elemeyi hakediyorlardı bana kalırsa, tabii Lubos Michel olmasa.Riquelme, Messi, Tevez feci başladılar turnuvaya.Feci devam ettiler.Ama karşılarına sağlam bi Avrupa takımı görüntüsünde Brezilya çıktı.

Kupayı 2014'e aday olduklarını haykıran tişörtlerle kaldırdılar.

Maç başı dedik ya, Arjantin favori.Nasıl favori olmasın, tam kadro gelmişler Karayiplerin güneyine.Brezilya ise yorgun aslarını tatile göndermiş, forma bekleyen, milli duyguları kabarık elemanlarda turnuvaya gelmiş, kötü de başlamış.

Maç başladı.Tam sahada pres var Brezilya'da.Herkes basıyor, koşuyor.4. dakikada bi uzun top, Baptista müthiş vurdu, Abondanzieri üstünden geçeni göremedi.İlk 10 dakika Messi, 15 dakika da Tevez top göremedi, Riquelme top almak için sürekli geri geldi.

30'a doğru açıldı biraz Brezilya.Riquelme vurdu direkten döndü, Riquelme vurdu Doni muhteşem çıkardı.1-0'ken iki kırılma noktası var, Arjantin son 14 yılda olduğu gibi yine bu anlarda duvara tosladı.

Sol köşeye dikkat.Ayala sanki maçtan önce olacakları biliyor.AFP fotocusu yine süper bi kare yakalamış.

Elano sakatlanınca Dani Alves girdi, ortayı yaptı, Ayala ayak uzattı, topu da Arjantin'in umutlarını da kendi ağlarına soktu.Dakika 42.Orda maç bitti sayılır.Sonra 3 oldu, gerisinin pek önemi yok zaten.

3-0'ı mutlak bir sistem başarısı olarak yorumlamak pek akılcı değil.Brezilya WC06'dan dersler çıkarmış göründü.Teoride Avrupa'laşma var fakat pratikte maç 1-0 iken sıkıntıları gördük.Bu programın üstüne düşülürse, sistem takımı gerçeğiyle yüzleşilirse WC2010'da kupa sahibi bir Brezilya görebiliriz.Tabii asların gelişiyle revizyon yamulmazsa.Fazlada bir Kaka'sı var bu takımın, gerisini saymıyorum bile.

Belki kupa kazanamıyorar ama takım ruhuna sahipler!

Arjantin'de ise Maradona'nın lanetine Messi'ninki de eklendi.Bilmiyorum ne gerek?

42. Copa America, 8. kez Brezilya'nın oldu.Mikrofonlarımız TSL'de...

Noat Samisa

16.07.07
Klişe Final


Dilime yerleşmiş, ne yapayım?

Brezilya-Arjantin bu gece 00: 00'da TV8'de.

Arjantin favori.İyi maç olacak, saat de iyi.

Lugano da 3.lük maçında klişeler ülkesinin medyasına göre takımı yakmış.Lugano'nun penaltı yaptırıp ihraç olduğu maçı 3-1 Meksika aldı, 3. oldular.

Noat Samisa

15.07.07
Klişeler ÜlkesiYorum hazır: Yeni Pascal!

İdmanların neşe kaynağı olan topçular vardır bir de.Genelde forma bulamayan ama arkadaşlarınca sevilen oyunculardır bunlar.Orhan Yıldırım'ı okursunuz, sanırsınız ki idmanda şaklaban var.

Feldkamp disiplini sağlamış.''Almanlar makine düzeninden oynarlar.''Yetti yahu, Brezilyalı sambacı, kıvırı sahada, Fransız aykırıdır, Arjantinli daha relaxtır, Tango yapar vs.

Tello 20 maç ceza almış, kötü arkadaş kurbanıyım demiş.Adı çoktan çıktı, ne yapsa faydasız.Alemci Tello...

Ertuğrul Hocamıza ismiyle hitap edenler çoğaldı tv'lerde.Hele de Bay TV Çocuğu müstakbel mebus bayana adıyla hitap edince skor yazarları icazet almış sayıldılar.Ertuğrul Hoca'ma tasviye, lütfen uzak dur bunlardan.

Carlos, Morientes, Baptista vs. hepsi klişeler ülkesinin renkleri...

Noat Samisa

15.07.07
Tatil Bitti..!

Noat Samisa

15.07.07