Bu sezon Premier League'de sakatlıklardan yana en büyük sıkıntıyı yaşayan takımlardan biriydi Arsenal.Takımın genel tertibinde adları tahtaya yazılı oyunculardan 7'sinin aynı gün sakat oldukları zamanları yaşadılar; Wenger kadro kurmakta zorlandı.Geçen seneye göre gerileyen kalite ve performans durumuna ek olarak bir de bu aksaklıklarla boğuştular.Sakatların büyük çoğunluğu düzelmişken, Arsenal'in ligin ikinci yarısında daha istikrarlı sonuçlar alacağını öngörüyorken bugün çok kötü bir haber geldi.
Pazar günü Liverpool ile oynanan ve 1-1 sonuçlanan maçın ikinci yarısına çıkamamıştı kaptan Fabregas.Dün yapılan tetkikler sonucunda diz bağlarının koptuğu anlaşılmış.Kaptan Cesc Fabregas en az 3 ay yok.Uygun dönüş süresi 4 ay, yani ancak sezonun 30. maç haftası sonrası.Bu sakatlık haberi sonrası devre arası orta saha transferi, gereklilikten öte mutlak bir şart oldu.Arsenal'in bir yarısı koptu adeta, cuma günü Aston Villa deplasmanı daha da zor geçecek.

Noat Samisa

23.12.08

6 yorum:

E-POSTA dedi ki...

orta sahada zaten sorun yaşayan arsenale artık transferler şart oldu. emre, selçuk, josico, maldonado'dan ikisini alsalar süper olur. 2 alana 2 bedava da yapabilirz.

Seyfettin Tarantino dedi ki...

Arsene Wenger bugün bir açıklama yaptı ve transfer yapacaklarını söyledi o bölgeye.Ancak Kaptan'ın yerini doldurmak zor özellikle de Avrupa için.

seyfettintarantino.blogspot.com

keano dedi ki...

arsenal'in bu seneki şampiyonluk umutları da bu sakatlık haberi ile birlikte rafa kalkmıştır kanımca..devre arası kimin geleceği tabiki önemli ama , daha kaç hafta olmuştu ki kaptanlık sorununu çözüp,fabregası kaptan yapalı?

Adsız dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.
Juan y Fer dedi ki...

Hello,
it is an horrible news both for Arsenal and for the spanish national team-although it is a good news for the Turkish national team for the decisive game against Spain-
Regards,
http://saqueneutral.blogspot.com/
(a blog about sport in English and Español)

ynwa dedi ki...

aston villa cok sağlam geliyor, öncelikleri 4.lük olmalı artık.