Capello Sakata Geldi

Etkileyici eleme grubu performansı, Capello'nun ''kazanan'' bir figür olmasıyla birleşti ve İngiliz'ler 2010 Güney Afrika Dünya Kupası için ''yeniden kazanabiliriz'' demeye başladılar. 66 Şampiyonluğu'nda kupayı getiren tartışmalı golün sahibi Sir Geoff Hurst, geçenlerde buna ihtimal vermediğini söyledi. Akabinde gelişen olaylar Terry-Bridge vakası, Ashley Cole'un sakatlığı ve Aaron Lennon'ın sakatlıktan dönüş tarihinin belirsiz oluşu oldu. Kaptan değişti, sol bek için henüz ulusal takım tecrübesi olmayan Leighton Baines birinci tercih haline geldi. Terry toplu oyunda Ancelotti'yle birlikte aşama kaydetse de skandal sonrası savunmacı performansı çok iyi değil. Lennon'ın yokluğu Walcott ve SWP'ye şans veriyor ama her ikisi de takımlarında düzenli forma bulamıyorlar. Euro 88'de sıfır çeken ve WC 90'da yarı final oynayan ulusal takım kadrolarıda bulunan emekli kanat adamı Chris Waddle, Theo Walcott'ı yeterli oyun görüşüne sahip olmadığı gerekçesiyle ağır eleştirdi. Dünya Kupası'na götürülmemesi gerektiğini dahi söyledi. Waddle'a göre elde bir tek SWP var, onun da durumu hiç iyi değil. Gerrard kötü bir sezon geçiriyor, Rio Ferdinand sakatlık nedeniyle aylar boyu formasından uzak kaldı. Haziran ayında hazır olamama ihtimali az değil. Dün de David Beckham'ın aşil tendonundan sakatlandığı haberi geldi. Sağ kenara Beckham'ı koyup sol kenara Downing veya Ashley Young ile bir değişim beklenebilirdi, artık o ihtimal de zayıfladı. Capello'nun oyun planı, son 1 ayda yaşananlarla birlikte çöp oldu. Durdurulamaz futbol oynayan Wayne Rooney hariç İngiltere için olumlu şeyler söylemek zor. Capello formsuzlardan mucize, sakatların yerine oynayanlardan ellerinden gelenin en iyisini bekleyecek ve yeni bir harman oluşturmaya çalışacak.

Noat Samisa

15.03.2010

6 yorum:

matiasemilio dedi ki...

ne olursa olsun haziranda ingilizim ben

Jean-Pierre dedi ki...

murphy kanunu değilmi,mayıs ayında rooneyde sakatlanır.

şambalici dedi ki...

bence bu olaylar tam tersine ingiliz milli takımının şansını arttırdı zira fazla havaya girmişlerdi, bu olaylar takımı mental açıdan turnuvaya daha hazır hale gelmesini sağlayacak gibi geliyor bana. her daim favori brezilya, yıkım makinesi ispanya, son dönemin bütün büyük turnuvalarında derece yapmış almanya vardı önlerinde, ama pek düşünmüyorlardı onları. bu olaylar daha gerçekçi yaklaşmalarını sağlayacak. şahsen ingiltere kadrosunda rooney ve bir türlü dolamayan kale hariç her pozisyonda yeterli adam bulunduğunu düşünüyorum, öyle aşırı farklar yok diğer oyuncular arasında. beckham mili ikon,vs ama eski beckham değil zaten, oyun açısından değil beckham'ı sevdiğimdne üzüldüm.

anial dedi ki...

joe cole?

Noat Samisa dedi ki...

Anial,

Elemeler sürecinde Joe Cole sakattı, doğal olarak takımdan uzak kaldı. Elemelerde ortaya çıkan takım, McClaren takımının pek çok sorununda arınmış, Ada'ya özgü futbol oynayan bir takımdı ve bunda Joe Cole yer açılacak gbi görünmüyordu. Şimdi de öyle, sakatlara rağmen orta saha dörtlüsünde Gerrard-Lampard ve Barry'nin yeri garanti gibi. Tartışılan mevkii sağ kenar ve buranın 1 alternatifi Lennon ile 2. alternatif Beckham sakatlandı. Oraya hızlı bir oyuncu ya da Beckham uyardı, şu haliyle Joe Cole kaleden uzakta çok iş yapabilir izlenimini vermiyor. 2006'daki adam olsa belki.

Falagar dedi ki...

Bu sene Aston Villa'da çoğu 4-2-3-1 'in bir Lincoln,bir Delgado rolünde oynatılsa da aslen sağ açık olan James Milner veya çok beğendiğim Arteta ingiliz olup o bölgede oynayabilir!!!