Çek ve Git: Bullard

- What's the best band ever? sorusuna,

- Elastic band... cevabını veren İngiliz futbolcu başka kim olabilirdi ki? Bu isimde bir grup var, lakin Bullard'ın bunu aklına getirmesi pek mümkün değil. Her zamanki gibi makara peşindeydi. Önce karşısındaki güldü, sonra kendisi. Geçtiğimiz Aralık ayı başındaki Aston Villa maçında yine dizinden sakatlanmıştı. Zaten sezona sakat başlamış, ancak Kasım ayında formasına kavuşmuştu. Bullard, bu süreçte yalnızca 3 maçta 90 dakika sahada kaldı ve bu üç maçta Hull City takımı 1 galibiyet, 2 beraberlik aldı. Bullard'ın iki gol attığı 3 maçlık seride önce Stoke City'yi KC Stadium'da mağlup ettiler, sonra içeride West Ham'le 3-3 berabere kaldılar. Ardından Man City deplasmanından puan çıkardılar. Bir sonraki maç Aston Villa maçıydı. James Milner'ın müdahalesiyle yerde kalan Jimmy Bullard, maçın 20. dakikasında sahayı acı içerisinde terketmek zorunda kaldı. Bu onun yabancı olduğu bir his değildi, kariyeri diz sakatlıkları nedeniyle defalarca duraklamıştı. 4 aydır A takım forması giyemiyordu. Sonunda geri döndü, geçtiğimiz hafta sonu 5-1 kaybettikleri Everton maçıyla sahalara döndü. 90 dakikayı tamamlayamadı, Phil Brown halen onun tam hazır duruma gelmesi ihtimalini dört gözle bekliyor.

5-1'lik Everton hazimeti sonrası Jimmy Bullard ile mevkiidaşı ve Ian Ashbee'nin yokluğunda takım kaptanlığını yürüten Nick Barnby, ulu orta bir yerde halkın gözü önünde tartışmışlar. Maçtan sonra soyunma odasında yaşanan dalaşmanın devamı olan bu hadise, 36 yaşındaki Barnby'nin ''büyü biraz'' şeklindeki telkinine ve Bullard'ın ''dışarı gel'' sözünün ardından takım arkadaşını iteklemesiyle alevlenmiş. Sakatken yan gelip yatmayan Bullard, bizim ülkemizde de bir neslin saçlarını emanet ettiği ''Yıka ve Çık'' felsefesi sahibi, ''ikisi bir arada'' Rejoice'un -sanırım- Ada versiyonu olan Wash & Go şampuanlarının efsane reklamının tekrar çekimlerinde oynadı. Bu reklam çekimlerinin de normal bir şey olması pek tabii beklenemezdi. İçerisinde Bullard olan hiçbir şey normal değildir, acaba bu kavga esnasında ''Çek ve Git'' diyerek yine espri yapmış mıdır? 2006 yıl başında Wigan-Everton maçında tekmeler, yumruklar havada uçuşuyorken birdirbir oynayan bir adamdan kavga ederken espri yapmasını da beklerim. Söz konusu reklama;
Buradan ve kamera arkasına buradan ulaşılabilir. Phil Brown bu kavga nedeniyle etraftakilerden özür diledi. Üç maçtır kaybeden Hull City, yarın Arsenal karşısında Bullard, Boateng ve Barnby üçlüsünün Fabregas'sız Arsenal orta sahasına cevap vermesiyle en az 1 puan hedefliyor. Kavga can sıksa da Bullard'ın takıma dönüşü, Hull City'nin kümede kalmak için yegane beklentisine dönüşmüş durumda.

Jimmy Bullard #1
Jimmy Bullard #2

Noat Samisa

12.03.2010

Hiç yorum yok: