Hızlı Giden Atlar

Biri geçen sezonun ilk üç ayının yıldızıydı, diğeri bu sezon kışa kadar sahasında korkutucu olmayı başarmıştı. Hull City geçen sezon kümede kaldığında şampiyon Manchester United'dan daha coşkuluydu. Owen Coyle masaldan sıkılıp Bolton'a gitmese belki de bugünlerde Turf Moor'da benzer bir coşku olacaktı. İki takımın aylardır önleyemedikleri çöküşe yeni hocalar da çözüm üretemediler ve bitime 2 hafta kala iki takım da küme düştü. Böylece son iki sezonun play-off galipleri aşağıdaki mücadeleye geri döndü. Burnley bu süreçte ayağını yorganına göre uzattı, parachute payments onlara yeniden dönüş için yardımcı olacak. Hull City ise yokuş aşağı yuvarlanmanın eşiğinde duruyor. İyi oyuncularını satmak zorundalar, lakin öyle kötü bir mali tablo var ki bu da yetmeyebilir.
Burnley son 25 maçta 8 puan aldı ki bunlardan 3'ü diğer düşen Hull City'den, sezonu toplam 4 deplasman puanıyla kapattı. Hull City ise geçen sezon benzer bir performans ortaya koymuş, ama alt tarafta birbirinden kötü takımlar olunca lige tutunmayı başarmıştı. Phil Brown'ı kovmak da kar etmedi ve tarihlerinde ilk kez yükseldikleri zirve lige veda ettiler. Önümüzdeki sene ezeli rakip olarak kabul ettikleri (ama karşı taraf bunu hiç umursamıyor) Leeds United'la aynı ligde olmaları muhtemel. Burnley ise yıllar sonra canlandırdığı Lancashire Derby'yi yeniden nadasa bıraktı. Son iki haftaya girilirken alt tarafta heyecan bitti, amaçsız maçların sayısı arttı. Newcastle ve WBA ligin yeni takımları oldular. Nottingham Forest, Cardiff City ve Leicester City ise play-off'ları garantilediler. Play-off'un son bileti için son haftaya Blackpool avantajlı giriyor, geçtiğimiz hafta sonu Sheffield United'a kaybederek yerini kaybeden Swansea takipte.

İki takım da sezon başlangıçlarıyla bize, sezon boyunca yaşattıkları Premier League deneyimiyle taraftarlarına keyif verdiler. Ama Premier League çok zalimdir, başkaldırı girişimlerine bir süre izin verse de acı son kaçınılmaz.

Hull City 0-1 Sunderland
Burnley 0-4 Liverpool

Kaos Deplasmanları
Masal Kahramanı Owen Coyle

Noat Samisa

27.04.2010

Hiç yorum yok: