Tuncay'a Gider

Stoke City'nin maçlarının izleyene verdiği keyif rakibe göre değişir. Rakibe bakmadan kendi oyununu oynayan takımlara karşı Stoke'un cevaplarını izlemek çok keyiflidir. Oyun zora girdiğinde taç kovalamaları, iç sahadaki atmosfer, tamamen fizik güce dayalı aykırı oyunları içerisinde bolca sürpriz barındırır. Geçtiğimiz cumartesi ligin Wolves'la birlikte en sıkıcı takımı olan Bolton'ı konuk ettiler. Maç beklenildiği gibi sürprizsiz gidiyor, Bolton hücumda sürekli Kevin Davies'i arıyorken son 20 dakika hiç beklenmedik olaylar oldu. Bolton'da günün etksiz ismi Lee çıktı, yerine Vladimir Weiss dahil oldu. Stoke'ta ise Lawrence-Etherington değişikliği yapıldı. Önce Stoke sezonun en üretken ikilisi olan Etherington-Tuncay birlikteliğiyle farkı artırma şansı yakaladı. Sonra Pulis'in ezber hamleleri geldi. Art arda iki forvet oyuncusunu da değiştirdi. Önce Tuncay çıktı, Fuller girdi. Owen Coyle ise bu sıralarda Wilshere'ı sol kenara aldı, Mark Davies'i orta sahaya alarak Matthew Taylor'ı ikinci forvet rolüne kaydırdı. Weiss topu iki kez sağdan getirdi, ikisi de Taylor'ın ayağından ağları buldu. Bolton ligin zor deplasmanlarından birinde müthiş bir geri dönüşe imza attı, geçen sezonun yıldızlarından Matthew Taylor günün adamı oldu.

Maçın ilk yarısında Dave Kitson'ın attığı golün asistini yapan Tuncay adını tabelada gördükten sonra saha kenarına yöneldi, ama kulübeyi pas geçerek doğrudan soyunma odasına gitti. Bu sezon üçüncü kez Tuncay ile Pulis restleştiler. Kim kime gider yapıyor belli değil, ama kimin eli güçlü denirse cevap kesinlikle Pulis'tir. Maçtan sonra Pulis'e Tuncay'ı sordular: ''Eğer doğru olduğunu düşünürsem Tuncay'ı yine oyundan alırım ve Tuncay yine şaşırabilir. Benim için fark etmez.'' dedi. Sezon içerisinde Tuncay-Stoke birlikteliği çok farklı eksenlerde tartışıldı, her daim Stoke City'nin basında teşkil ettiği yerin önemli kısmını oluşturdu. Taraftar Tuncay'ı çok seviyor, adına tezahürat bile yaptılar; ama Stoke City'de hiç kimse Tony Pulis'ten daha fazla krediye sahip değil. Tuncay kendi alıştığı ve istediği şekilde oynatılmıyor, düzenli forma alamıyor. Hocası Pulis de hala Tuncay'ın nasıl bir oyuncu olduğunu netleştirebilmiş değil. Tuncay'ı takımdaki diğer santraforlarla aynı torbaya sokuyor, bu elbet bir yerden patlıyor. Bu gidişle Tuncay Şanlı önümüzdeki seozn Britannia Stadium'da olmayacak. Birmingham, Wolves ve yeni çıkanlardan biri bugünden uygun görünenler.

Stoke City 1-2 Bolton
Noat Samisa

21.04.2010

6 yorum:

Flying Dutchman dedi ki...

Mick denyosu bu Tuncay'ı her maç kafadan 11'e koyar gibime geliyor...nerden dersen, öyle bir içgüdü işte :))

Noat Samisa dedi ki...

Mick takımı kümede tutuyor ama, naber?

varol döken dedi ki...

tuncay, bu cumartesi baltalimanında...

balta tuncay!

ha türkçe karakterleri hala yazdığıma göre ben de burdayım, şu takımı onun etrafında şekillendireceğiz efsanesi bir kere de benim için gerçek olsun, yaşımız geldi 30'a daha hayatta 1 golümüz yok minakoyim...

Noat Samisa dedi ki...

Bak takımı Arda'nın etrafına kurdular, n'oldu:

''Varol Döken ile Noat idmanda kapıştı''

At yumruğu, sonra sarmaş dolaş poz ver.. yok öyle. En iyisi biz Varol Döken'i takımın etrafına kuralım.

varol döken dedi ki...

ibrahim tatlısert'ten noat için geliyor: nankör kedi

göbeğine rağmen canla başla oynayan sweeper'lar derneği adına seni kınıyorum...

çok kuruldum çok, geliyorum!

Noat Samisa dedi ki...

Kaya gibi stoperler için Ahmet Kaya'dan Varol Döken'e geliyor: Yetiş Nerdesin

Göbeğini orta saha oynatıcam.