5 Mayıs

5 Mayıs, 5 Mayıs... Futbolun, futbolseverin bayramı... 33 yıl sonra açılan Taksim meydanı gibi Abramovich'in Chelsea'yi satın almasından bu yana ikinci kez Big Four bozuluyor. 2005'te Liverpool sezonu 5. sırada bitirmiş, ama CL kupası sayesinde İngiltere'ye fazladan kontenjan açılmıştı. Liverpool ve Aston Villa geçtiğimiz hafta sonu kaybederek havlu attılar, Spurs ve City CL bileti yarışında yalnız kaldı. Yarın iki takım erteleme maçında karşılaşacak. İki takım da elinde ne varsa sahaya koyacak, ikisi de ''rest'' diyecekler. Maç öncesi saha dışı etkenler dengeli görünüyor. Tottenham puan, Man City ise saha avantajına sahip. Adam Johnson ve Gareth Bale son haftalarda kayışı kopardılar. Tevez'in yüksek formu sürüyor, ama karşı tarafta Gomes son maçlarda muhteşem oynuyor. Defoe düşüşte, ama rakip kalede yeni kiralanan Fulop olacak. Kazanan sezon boyu süren uğraşın, emeğin karşılığını alacak. İki takımda da yeni sakat yok. Son haftalarda kazanan takım üzerinden gidecekler. White Hart Lane'deki maçı Krancjar domine etmiş, Spurs sahada 3-0'lık galibiyetle ayrılmıştı. Haftalar önce işaret edilen sezonun son yüksek atmosferli karşılaşmasının güzel bir kapanış olmasını bekliyorum.

Man City: Fulop; Bridge, Kompany, Toure, Zabaleta; Johnson, Vieira, Barry, Bellamy; Tevez, Adebayor

Tottenham: Gomes; Kaboul, Dawson, King, Assou-Ekotto; Bale, Huddlestone, Modric, Bentley; Defoe, Pavlyuchenko

4- Tott'ham 36 GD/27 P/67
5- Man City 36 GD/29 P/66

5 Mayıs 2010 - 22:00 - Spormax
Man City - Tottenham
Noat Samisa

04.05.2010

1 yorum:

kartalist dedi ki...

Big four dedikleri ancak bu ikisinden biri şampiyon olursa bozulur.O da çok uzak bir ihtimal.Görmemişin dik alası Arap şeyhi,hucüm hattına harcadığı çabanın ve paranın birazınıda takımın geri kalanı için harcasa belki ucundan tutacaklar kupanın oysa.

Belki Mancini ve türevi bir teknik direktörle seneye girebilirler o yola.Çünkü bence Chelsea devrimi Abramovich'in takımı satın almasıyla değil,takımın başına Mourinho'yu getirmesiyle olmuştu.

Bunlar bir yana heyecanına bende katılıyorum.Harika bir maç olacak.Chelsea den başka sallayanın kalmadığı şampiyonluk yarışının dışında,dibi gelmiş sezonda güzel bir maç izlemek için son şansımız bu olacak.Özellikle forvetler açısından bakıldığında.Saldırmak zorunda olan City karşısında Bentley ve Pavlyucenko biraz da Defoe yardırabilir.Üst bitmesi büyük ihtimal bir maç.