Beşiktaş 2-0 Manisaspor

Güzel havada Rıdvan'ın talihsiz sakatlığı hariç ve iki takımın hedefsizliğine rağmen güzel maç oldu. İlk yarının sonuna doğru takım sağ kenar üzerinden çok başarılı aksiyonlar üretiyordu, Rıdvan da bu ataklarda önemli pay sahibiydi. Geçen sezon, bugün Manisaspor kulübesinde oturan Reha Kapsal yönetimindeki Karşıyaka'da izleyeni kendine hayran bırakan futbol oynuyordu. Sakatlıklarla boğuştuğu sezonda yeni şans bulmuştu, önümüzdeki sezon için Denizli'nin kafasındaki fikirleri değiştirmek için fırsat elde etmişti. Şu sakatlık hem Rıdvan için hem Beşiktaş için çok büyük şanssızlık oldu. Kemik kırılmış, eklem çıkmış, bağlar kopmuş; iyimser tahminim ancak yeni yılda fit hale gelir. Geçmiş olsun Rıdvan.

Rıdvan'ın sakatlığına kadar sağ kenar ve duran toplardan pozisyonlar üretildi. Nihat ilk kez takımla uyumlu görünüyordu. Sivok sakatlanıp, zaten kötü oynayan Tabata'nın da henüz iyileşmediği anlaşılınca ikinci devre başında 3 değişiklik hakkı bitti. Fink sağ beke geçti, eğer Sivok'un sakatlığı bir haftadan fazla sürecekse Bursaspor'a karşı kimin sağ bek oynayacağı belli oldu. Atınç Nukan için erken diyordum, ama henüz 17 yaşını doldurmamışken bir TSL maçında 45 dakikalığına A takım forması giymesi önemli. Batuhan da artık kafasını duvara vursun, eğer çalışırsa veya ona-buna gider yapmazsa sırası gelen oynuyor. Necip Uysal sahanın yıldızıydı, ilk sahaya çıktığı Kasımpaşa maçından bugüne futbolunu yukarı taşıdığına şahit olmak harika. Bana sorulsa sezonu değil sezonları Necip için kaybedebilirim, ama işler öyle yürümüyor. Keşke Necip-Ernst ikilisi daim olsa. Sakatlıklar olmasa Ali Kuçik'i de A takım formasıyla izleyebilirdik, ama kısmet çarşamba gününeymiş.

Golden kısa süre evvel Mustafa Denizli Nihat'ı yanına çağırdı ve İsmail ile çizgi değiştiler. Atınç indirdi, Bobo topu İsmail'in önündeki boşluğa aktardı. İsmail'in net gol pasında ters kenarın uzak forveti Nihat, enfes koşusunu güzel bitirdi. Nefis bir gol izledik. Önümüzdeki sezon stoper bek Toraman'ın önünde Quaresma (ya da her kimse), ters kenarda dış bek İsmail'in önünde ise uzak forvet Nihat kullanılırsa daha dengeli bir takım oluşabilir. Bu golden çıkan fikir budur. Keza ilk yarıdaki Bobo-Nihat paslaşmaları umut vericiydi. Seneye bu ikilinin toplamı 25 gol olduğu takdirde Beşiktaş ''kazanan'' bir takım olacaktır. Tello ikinci yarı iyi oynadı, ama artık onun için de karar zamanı geldi.
Mustafa Denizli'ye tribünlerce yapılan ''korkak oynatma'' telkini ikircikli bir husus, bunu önümüzdeki günlerde bilahare detaylandıracağım. Hoca belli ki yazlık beldelerin plastik sandalyelerini özlemiş, kulübe önüne attığı sandalye ile Çeşme tadı yakalamaya çalışmış. Eğer takım haftaya kazanamazsa tatil 15 gün kısalacak; bu da 15 masa, 15 büyük demek. Ziyan olmasınlar, yazık olur. Takım ve hoca alkışlarla soyunma odasına gitti, en geç Temmuz sonunda tekrar görüşmek üzere dediler.

Noat Samisa

08.05.2010

4 yorum:

gökhan dedi ki...

toraman-sivok-ferrari-ismail
ersnt-necip-x
x-bobo-nihat

şu x'lere gerçekten iyi oyuncular alınır, dediğin gibi nihat-bobo 25i hatta 30u geçerlerse kolay kolay kaybetmeyen takım artık kazanmayada başlayacaktır. bu da ekstra 12-13 puan demek. bu sezonu min 64 puanla kapatacağımızı düşünürsek gelecek sezon 77 eder. şimdi topla 7leri etti mi 14? beşiktaş seneye şampiyon olursa 14. şampiyonluk olmuyor mu? işte önümüzdeki sezonun şifresi budur.

ulan gencecik çocuğun ayağı kırılmış nelerle uğraşıyorum bende. neyse rıdvana geçmiş olsun.

tecahul u arif dedi ki...

karşı takımın duran toplarında özellikle kornerlerinde niye bütün takım ceza sahası ve çevresinde toplanıyor?dönen topu kapıp atak yapmak imkansız hale geliyor.yanılmıyorsam geçen sene 2 golümüz var kornerden dönen topla attığımız, gençlerbirliği ve ankaragücü maçları.

bir de duran topları nihat kullansın artık, en azından duran toplarda pozisyon bulmaya yaklaşıyoruz.

bu arada rıdvan umarım en kısa zamanda toplar kendini.geçmiş olsun..

emireri dedi ki...

rıdvan sakatlanmasaydı da dün kulübe lisans çıkmasaydı, seneye avrupada olmasaydık :( ne şanssızlık var bu çocuğun üstünde ya, daha kariyerinin başında ama tıpkı adaşı gibi sakatlıktan yeterince muzdarip oldu...

tarik dedi ki...

inşallah da bir okan buruk gibi, bir larsson, del piero gibi sahalara geri döner.