CV Kupası

The Times geçtiğimiz günlerde yaptığı atakla David Moyes'i Sunday Times'ta yazmaya ikna etti. Ön plana çıkan oyunu okuma ve eldeki malzemeyi en doğru biçimde kullanma becerileriyle benim en beğendiğim yeni nesil British menajer olma sıfatını taşıyan Moyes'in bir de kaleminin tadına baktım bu sayede. Nefis. Bir yazısında hocaların takıma etkisi ve Dünya Kupası bileşimini, diğerinde ise Capello'nun İngiltere'sini değerlendirdi. Yazıda oyuncu seçimlerinden taktik değerlendirmeye kadar faal bir hocanın empatik fikirleri var. Faal futbolcu David James de Guardian çatısı altındaki Observer'da köşe sahibi. FA Cup finalini, maçtan kısa zaman sonra maçın baş kahramanından okumak paha biçilmez bir deneyim. Aynı şekilde Yılmaz Vural da bir gazetenin pazar ekine Daum'u yazmalı ve bu sayede ihtiraslarını törpülemesine izin verilmeli! Gerçi bu sefer de Hıncal Uluç'un köşesine göz diker, hakkıdır.

Görsel David Moyes'in yazısı için hazırlanmış. Dünya Kupası'nın kupa canavarı hocalarını sıralamışlar. 32'den 19'u en az iki büyük kupa kazanmış. En çok kupa kazanan 10 hocanın toplam 78 kupası var. Löw ve Aguirre tek büyük kupaya sahip iki hoca, geri kalan 11 teknik adamın ise henüz kaydadeğer bir kupası yok. Başını Maradona'nın çektiği ''futbolculuk dönemi referanslı'' grup epey kalabalık. Kupa canavarları Hitzfeld, Eriksson, Capello ve Del Bosque kulüp takımlarında kabarttıkları CV'leri sayesinde Dünya Kupası'na gitme şansı elde ettiler. Guus Hiddink ise en bilinen ulusal takım spesiyalisti olmasına karşın bu Dünya Kupası'nı bizim yüzümüzden, biz bir sonrakini de evimizden izlemeyelim diye ancak tribünden izleyebilecek.

Yeter ki David Moyes'e Bir Şey Olmasın

Noat Samisa

31.05.2010

5 yorum:

Borges dedi ki...

Su dünya üzerinde Hitzfeld kadar hakki yenen bir baska teknik adam ben tanimiyorum. Evinde Luksemburg gibi bir takima yenilerek baslayan macerasi icerisinde Rehhagel'i iki kere devirip buraya gelen Hitzfeld iki kere Sampiyonlar liginden yedi bundesliga sampiyonluguna ve elbette iki farkli teknik adam ile Sampiyonlar ligini kazanmasina ve hatta en cok da Ferguson'u kupanin disina birakip en cok da Real Madrid'e aslan kesilmesine kadar..

Kupayi bosver, bunu nasil ve hangi oyuncularla basardigi diye gidesim var ki beni duramayabilirim sonra:)

the_Q dedi ki...

noat samisa konuyla alakasız zama jermaine beckford everton'la anlasti.sanırım önceden bi inceleme yapmıs bu futbolcu ama tekrardan bi değerlendirme yapıcakmısın diye merak ettim?
saygılar Anıl

delorean dedi ki...

Van Marvijk Feyenoord ile uefa kupasını kazandı ya

Noat Samisa dedi ki...

The_Q,

Everton için rotasyon hamlesi, fazlası yok. League One için fazlaydı, ama Everton'da direk forma bulacağını sanmıyorum. Eğer bir çıkış daha yaparsa yazarız.

Delorean,

Görselde belirtilmiş zaten.

varol döken dedi ki...

maradona hayatı boyunca başka kupa alamaz!