Bir Devir Kapandı

Jose Mourinho'nun Londra günleri, patronla yaşadığı transfer sürtüşmesi nedeniyle sona ermişti. Mourinho'nun transferi, ama ilk sezonunda verimli olamayan Ballack'la patronun transferi Shevchenko, Mourinho-Abramovich zıtlaşmasının doruğa çıktığı hikayedir. Ballack'a yer açmak için Essien sağ beke çekilmiş, bu tercih çok kez olumlu sonuç verse de Ballack'ın yetersiz performansı çok kez Mourinho'nun başını ağrıtmıştı. Sonradan Grant ile çok iyi maçlar çıkardı, ama Scolari dönemi yeniden topa sürüldü. Hiddink gelmese bir yıl önce iten sözleşmesi uzatılmazdı. Hiddink'in takımında oynadığı futbolla yıllık ücretinden feragat edip 1 yıl daha Chelsea'de kalmayı kabul etti. Geçen sezon iyiden iyiye bir ağır işçiye dönüştü, zaman zaman önliberoda, sıklıkla sağ içte takımın hamalı oldu. Şampiyonluk maçına ilk 11 çıkan 33 yaşındaki Michael Ballack, artık Chelsea'de değil. Chelsea hala Jose Mourinho'nun izlerini taşıyor olsa da artık yeni sezondaki takıma ''Ancelotti'nin takımı'' denilecek.

Kulüp üç oyuncuya da kararı önceden tebliğ etmeden resmi siteden duyuru yaptı, Ballack kendisiyle yeniden masaya oturulmama kararını Miami tatilinde öğrenmiş. Joe Cole pek hevesli değildi zaten, Dünya Kupası sonrası elbet kendine iyi bir takım bulur. Arsenal'e çok iyi 12. adam olur, ama West Ham'den hocası Harry Redknapp'ın da eli güçlü, Spurs'e de yakışır. Juliano Belletti bir kaç yıl önce çok özel bir oyuncuydu, şimdi fiziki durumu 90 dakikaya yetmiyor. Chelsea orta sahasında böylelikle bir büyük delik oluştu. Baklava orta sahada 10 numarada Lampard devam ederse bir sağ içe, Lampard'ı sağ içe geri döndürmeyi düşünüyorsa yeni bir 10 numaraya ihtiyacı var. Lakin Ancelotti önümüzdeki yıl bu sezon kaldığı yerden, yani 4.3.3 ile devam edecekse direkt ilk 11 oynayacak bir orta saha adamına ihtiyaç duymayabilir. Bir forvet, bir de rotasyonda verim alacakları bir yerli orta saha adamıyla transferi kapatabilirler.

Roy Hodgson yine kelepir adam aldı. Philippe Senderos önümüzdeki sezon Man Utd forması giyecek olan Chris Smalling'in yerini dolduracak. Hodgson olduğu yerde kalsın, Mark Hughes düşünülmüyorsa eğer Dalglish başka kimsenin aklını çelmeyip Liverpool kulübesine kendini atasın!

Michael Ballack

Noat Samisa

09.06.2010

5 yorum:

matiasemilio dedi ki...

joe cole'ü kuzey londranın siyah-beyaz takımında görmek isterüz!

Shareef dedi ki...

Hodgson hakikaten yerinde kalsın,bizde istemiyoruz.. Zaten söylentiler daha çok Hodgson ve Dalglish üstüne.. Varsın kötü durumumuz dalglish'le devam etsin buna katlanılır.

Kalten dedi ki...

Ballack ile konuştum, haberler iyi

Spooky dedi ki...

ballack'ın yolu buralara düşsün diye bekliyoruz ama...

bu arada hodgson'ın fulham'dan gitmesi keyif kaçırır. fulham'da mütevazı bir hikaye yazıyorlar, sağlam ve gerçekçi(bulabildiğim en iyi kelime bunlar) futbol oynuyorlar. en az bir sezon daha izlemek istiyorum.

varol döken dedi ki...

joe cole bu dünya kupasından sonra 12. adam değil, 12. adamın taptığı adam olacak arsenal'de...

futboldan bir bok anlamayan adamın kehanetleri vol. 1 serimi de açıyorum noat sayende:)