Portsmouth Dibi Bulamadı

Fotografta aynı armayı ve reklamı taşıyan farklı renkte iki forma görülüyor. DC United takımı altyapısı takımlarından biriyle bir idman maçı mı yapmış acaba? Öyle olsa bizi pek ilgilendirmezdi, ama sorun şu ki beyaz formayı giyen kişi Portsmouth'un stoperi Marc Wilson.Portsmouth yakın zamanda sürekli yanlış insanlara rastladı. Sanıkların sayısı o kadar fazla ki henüz hakkında hüküm verilmek üzere bir fail dahi bulunamadı. Hatta şu vakte kadar yaşananlar yetmemiş, Ada'nın güney sahilinde görülen gariplikler tam gaz yola devam ediyor. Fıkra gibiler. Önümüzdeki sezon Championship'te mücadele edecek olan takım iki haftadır Kuzey Amerika turunda. Turun ilk ayağı için San Diego'ya Chicago aktarmalı gitmeye çalışmışlar. Chicago'dan binecekleri tarifeli aktarma seferi iptal edilince ortada kalmışlar. Bir gece orda burda sabahlayan takım, Portsmouth'tan San Diego'ya 42 saatte ulaşmış. Yorgun ve idmansız çıktıkları hazırlık maçını kaybetmelerine rağmen oynanan oyun yeni hoca Steve Cotterill'i memnun etmiş, kötü geçen yolculuğu mazeret saymışlar. Fakat bu maç sonrası beş yeni sakata ve bir ayağı kırık kaleciye sahip olmuşlar. Nispeten sorunsuz bir yolculukla Kanada'ya geçerek iki maç daha yapmışlar. Burada alınan iki galibiyet artık işlerin yolunda gideceği sanrısına yol açsa da talihsizlik totemi daha fazla sabredememiş. Takımı Edmonton'dan Washington'a götürecek uçak fırtına nedeniyle üç gün geç havalanınca takım Washington'a oynayacağı hazırlık maçından yalnızca birkaç saat önce varabilmiş. Bu da yetmemiş, takıma ait 14 valiz bu hengamede kaybolmuş. Valizlerden birinde bulunan iki takım forma da böylece meçhule doğru yol almış. Stada gitmek için yola çıkmak üzere iken durumu farketmişler, hemen bir telefon trafiği başlamış. DC United kulübü anlayışlı davranmış, iki takım formadan birini Portsmouth'a vermişler. DC United'ın Portsmouth'u 4-0 mağlup ettiği bu hazırlık maçı, bu yazın en sıcak Washington gününde, 38 derecede oynanmış. Portsmouth'lu oyuncular aşırı sıcakta sarfettikleri efor sonrası 4'er kilo vermişler, bazıları uykusuzluk ve yorgunluktan yatağa düşmüş. Üstüne üstlük, takımın elde kalan son kalecisi Jamie Ashdown da bu maçta takım arkadaşıyla çarpışarak sakatlanmış.

Tüm bunları iki haftada yaşayan takım artık eve döndü. İki hafta sonra başlayacak lig öncesi Steve Cotterill'in elinde ilk 11 oluşturacak kadar oyuncu yok. Eldeki oyuncu grubunun yarısı forvet, takımda kanat adamı yok. Yeni adam aramayı, sakatları iyileştirmeleri için doktorları sıkıştırmayı falan bıraksın bence. Belli ki Portsmouth şehrinde Edward Murphy Jr.'a sürekli ağır küfürler eden biri var, onu bulup dövsün. Bay Murphy mezarında rahat uyuyamayınca -ki rahat olmaması beni de memnun eder- tüm teorilerini şehrin futbol takımı üzerinde deniyor olmalı.

Portsmouth Denize Dökülürken
Portsmouth Başa Sardı
Chelsea 1-0 Portsmouth

Noat Samisa

26.07.2010

7 yorum:

omega dedi ki...

Oğlum sizin neyinize ta Amerikalara gitmek.Oturun oturduğunuz yerde.
Ya da gelin Kızılcahamam'a, Bolu'ya falan :))

lennon dedi ki...

öncelikle blogun yeni tasarımı hayırlı olsun, gerçi dc united'ın forma reklamı ve hakim yeşil tonlardan dolayı kendimi bir an wolfsburg'un resmi sitesi girmiş gibi hissettim:) yeni skinle birlikte ben de ilk kez yorum yapmış olayım..

bu takıma gerçekten yazık oldu, nereden nereye.. ingiltere gibi insanların takım değerlerine sahip çıktığı bir yerde bu düşüş çok ani ve travmatik oldu.

Noat Samisa dedi ki...

Lennon,

Haha, ben Bursaspor semaptizanı olmuşsun'u beklerdim, Wolfsburg çıktı. :)Temada hala pek çok eksik var. Bazı bug'ları ben farkedemiyorum, zamanla daha düzgün bir şekle kavuşacağını umuyorum.

geloraptor dedi ki...

Bursa şampiyon oldu ya hemen yeşil-beyaz plan, seneye eskişehir olur kırmızı-siyah tema, blog dünyası insanı çok değiştiriyor. =)) şaka bir yana tekrar hayırlı olsun diyeyim. yazı için de turgay şeren'den alıntı yapayım: "yok ebesinin ..." eğer sponsor desteği gibi şeyler yoksa ne mantıkla amerika'ya gitmişler onu da çözemedim.

Frank Baumann dedi ki...

Noat Samisa,
Porthsmouth, bildiğim kadarıyla FA Cup'ta final oynadığı ve kazanan Chelsea'nin de Şampiyonlar Ligi bileti olduğu için, eğer FA izin verseydi UEFA Avrupa Ligine katılıyordu değil mi? Peki, 2008-2009 sezonunda Carling Cup finalinde MANU'ya kaybeden Tottenham niye gidemedi Avrupa Ligi'ne? 2 yerel kupa arasındaki fark mı bu, yoksa kurallar mı değişti?

Bu arada Pompey 3 oyuncu transfer etme hakkı koparmış. Resmi yollarla dalga geçmeye başladılar...

varol döken dedi ki...

yeni temanı rakıma meze yapmam öyle söyleyeyim...

bir noat vardı ayakta değişime göğüs geren diyorduk, yine yedik rüzgarı yine yedik rüzgarı...

emre geldi mi, arayın...

Noat Samisa dedi ki...

Frank Baumann,

League Cup'tan UEFA Şampiyonaları'na gitmek için tek yol şampiyon olmak, statü böyle. FA CUP çok daha prestijli, yaşayan en eski organizasyon. Ama League Cup bir zamanlarki adıyla Süt Kupası'dır :)(şimdi bira markasıyla anılsa da) genel olarak pek önemsenmez.

Varol Başkan,

Eski tema dışarıdan güzeldi ama özünde kötüydü. Derdi çeken, rakıyı içen bilir.

Rötar yapmış, aklımda.