Bellamy Kovuldu

David Silva transferi sonrası sürpriz olmadı, Craig Bellamy ile Man City arasındaki bağlar koptu. Mancini'nin Eastlands'e henüz yeni ayak bastığı günlerde idman metodlarına ilk karşı gelen Bellamy olmuştu. Mancini'yle kapıştılar, formda olan Bellamy oynamaya devam etti ve mesele hasır altına süpürüldü. Geçtiğimiz günlerde Bellamy, ''Mancini şubat'tan beri benimle tek kelime konuşmadı'' dedi, Mancini ise Bellamy'i yalancılıkla suçladı. Sonuçta Bellamy kendini kovdurdu, idman tesislerine girişi dahi yasaklandı. Ailesini ve çocuklarını özleyen Bellamy, şu sıralar doğduğu şehir Cardiff'e dönüş planları yapıyor.

Halbuki Premier League'de son 2 yılın en formda 5 oyuncusundan biriydi. Yıldızlar topluluğu Manchester City'nin en iyi oyuncusu, benim için izlemesi en keyif veren adamıydı. Manchester Derbisi'nde oynadığı muhteşem oyun ve attığı enfes gol derbi tarihine geçmiştir. Kariyeri boyunca yaptığı transferlerle yaklaşık £50 milyonluk işlem hacmi oluşturan bu arıza adamın gönlü hoş tutulursa sahada yapamayacağı şey yoktur. Yüzyılın başında ilk büyük transferini Newcastle'a yapmıştı, ama yardımcı antrenör John Carver'ı havaalanında sandalyeyle dövünce işler karıştı. Aynı yıl gece kulübünde iki kadına saldırınca mahkemelik olmuştu, basın aracılığıyla Souness'a ''sağ kanatta oynatma beni hoca'' demişti. Celtic'e kiralanarak takımdan uzaklaştırıldı, ama orda da rahat durmadı. Newcastle'ın kaybettiği bir maç sonrası Alan Shearer'a mesaj attı, ''yavaşsın, yaşlısın, bitmişsin'' sözleriyle külüpten tamamen kovulmayı başardı.
Blackburn'e gitti, manevi babası Mark Hughes ile vukuatsız ve güzel yıllar geçirdi. 2007'de onun üstün formuna kayıtsız kalamayan Benitez tarafından Liverpool'a transfer edildi. En bilinen vukuatını da burada gerçekleştirdi. Barcelona'yla oynanacak maçın rövanşından önce takım arkadaşı John Arne Riise'yi golf sopasıyla dövdü. Bu kavgaya rağmen ikili, Nou Camp'a ilk 11 çıktılar. Bellamy golünü attı, kutlamayı golf sopası mizanseniyle yaptı. Hesabı sezon sonunda görüldü, artık West Ham'in oyuncusuydu. Yeni takımındaki ilk resmi maçının ardından menajer Alan Curbishley ile kapıştı. Galler ulusal takımı ve Blackburn'den eski hocası, aynı zamanda manevi babası Mark Hughes'ün Man City'nin başına geçmesiyle yine dellendi. 2009 yıl başında son büyük transferini yaptı, Man City'ye transfer oldu. Gelir gelmez formayı kaptı. Önce santraforda, sonra sol kanatta 1.5 yıl boyunca kariyerinin zirve futbolunu oynadı. Bu süre içinde yine saha içindeki gerekli gereksiz her tartışmaya bilumum küfürle daldı, tribünlerle dalaştı, saçma sapan kırmızı kartlar görmeye devam etti. Yukarıda bahsi geçen Manchester Derbisi'nin ardından sahaya giren United taraftarını yumrukladı, Old Trafford'daki Carling Cup maçında kafasına bozuk paralar yağınca az kalsın tribüne dalıyordu. Roberto Mancini'nin City of Manchester'a gelişi sonrası oynatılmayacağını anlayınca kendine yol yaptı, yarım sezon Mancini'yi CL yarışı telaşıyla köşeye sıkıştırıp formayı almaya devam etti. Şampiyon Chelsea'nin yaşadığı en ağır mağlubiyetin altına imzasını attı. Sezon sonu geldiğinde son hamlesini yaptı ve yine kendini kovdurmayı başardı. Tüm bu vulgar davranışların arasında Sierra Leone'de kendi adına bir futbol okulu kurdu. Bu kuruma bağışladığı meblağ £2 milyonu bulmuş durumda.

Tottenham, Celtic, Fulham ve Cardiff City onun için kapıda bekliyor. Tottenham'a adam satmıyorlar, Fulham'da Mark Hughes var, Celtic'te güzel anılar var. Bellamy'e göre ise kalbi Cardiff'i istiyor. Vücuduna Galler'in ulusal kahramanı Owain Glyndwr'in dövmesini yaptıran bu asi, ele avuca sığmaz, isyankar, arıza Galli'nin Fulham'a giderek göz önünde top oynamaya devam etmesini istiyorum. Çünkü o, maalesef çok iyi futbolcu.

Noat Samisa

16.08.2010

11 yorum:

baldur dedi ki...

tottenham'a niye oyuncu satmıyorlar?

aketenci dedi ki...

Ben Mancini'nin yerinde olsam, Fulham'a gönderir, sözleşmeye de "bana karşı oynayamaz" ekletirim ve tabiri caizse bir taşla kuş katliamı yaparım. Fulham ManCity'nin rakibi değil ama ManCity'nin bu sene birçok rakibi var. Bellamy'li Fulham bu rakiplere daha çok çelme takacaktır.

Noat Samisa dedi ki...

Baldur,

4. sıra için en büyük rakipleri Tottenham. Ayrıca daha önce Redknapp'le City yönetimi arasında sorun yaşanmıştı.

Aketenci,

Çok güzel taktik olur. :) Ama ben inanıyorum ki Bellamy eğer Fulham'a giderse, ne yapıp edip Man City'ye karşı oynamak ister.

ercan dedi ki...

Alalım mı ? :)

Uefa'da oynar City'e karşı :)

unknown dedi ki...

Bellamy adamsın. Arızasın, kimine göre psikopatsın ama adamsın.. Keşke Türkiye'ye gelsen

massimo dedi ki...

Ben bazı oyuncuları Avrupa'ya yakıştıramıyorum. Mesela Bellamy benim de çok beğendiğim bir oyuncu ama ada futbolcusu gibi geliyor bana. Tabi ada dışında bir transfer söylentisi yok ama genel olarak sorayım; sence ada dışında başarılı olabilir mi Bellamy?

Burak Eren dedi ki...

Cardiff'e kiralık gitti diyorlar, şimdi tam olarak ne gibi bir karar aldı :)

Noat Samisa dedi ki...

Ercan ve unknown,

Bana kalsa hemen alalım, formaların arkasına adını yazalım. :)

Massimo,

Evet, sadece futbolcu olarak da değil insan olarak da tam bir Ada'lı Bellamy. Farklı coğrafyalarda mutlaka kültürel sorunlar yaşar, ama saha içindeki ufak tefek saçmalıklarına göz yumulursa dünya üzerindeki her takıma faydalı olacak yeteneklere sahip.

Burak Eren,

Ben de medyadan takip ediyorum doğal olarak. :) En son Cardiff'e dönmek isterim dedi, Cardiff'in de kiralık teklifi var.

kafa radyo dedi ki...

fenerliyim ama türkiye'de hangi takıma gelse formasını alırım bu arızanın.

aslında toroğlu ve çakar'a yapacağı saldırıları izlemek bile bana yeter lakin ne o buralara gelmek ister ne bizim takımlar onu kaldırabilir.

matiasemilio dedi ki...

gelse yeni pascal olur,hem belki gelirse uğuru da döver golf sopasıyla :)

geloraptor dedi ki...

söylesem mi söylemesem mi diye düşündüm de bu adam "maalesef çok iyi futbolcu" değil ya!! deli, kabul ama güzel adam be!! =))