Mandalina Sezonu

Blackpool'da dert yok, tasa yok. Borç yok, stad büyüyor, takım yıllar sonra zirve ligde, keyifler gıcır. Sezon sonu düşecekler belki, ama bunun bugün hiçbir önemi yok. Staddaki inşaat sezonun ilk haftasında bitmeyince fikstürde içeride görünen Wigan maçını deplasmanla değiştirdiler. Gerçi deplasmancı da olsalar sayıca Wigan taraftarından fazlaydılar. Tahmin edilemezlikte çığır açan Martinez'in Wigan'ında kaleci Kirkland yine şanssız günündeydi. Gariplikler rezil savunma hatalarıyla birleşince ortaya 0-4'lük Blackpool galibiyeti çıktı. Hafta içi transfer edilen Elliot Grandin ve Marlon Harewood harika oynamışlar. Wolves'ten David Jones'un frikik golüyle birlikte Ian Holloway'in pasif ofsaytta adam bırakma numarası haftanın yaratıcı sürprizleri. Chelsea yine zincirlerinden kurtulmasa liderdiler. Sonrası? Reading, Hull City, Burnley? Bu haftalarda onları dikkatle ve keyifle izlemek gerek. Play-off'lar öncesi ''Üç yıl boyunca parachute payments'tan pay almak harika olacak'' diyen menajer Holloway'in geçtiğimiz haftalarda ''Dünya Kupası'ndaki İspanya gibi, biraz tiki-taka oynamamız lazım'' dediğini de hatırlatayım. Harewood sahada olsa bile her topu gökyüzüne yollamamaya çalışacaklar.

Wigan 0-4 Blackpool

Şehrimiz Reading
Kaos Deplasmanları
Masal Kahramanı Owen Coyle

Noat Samisa

16.08.2010

3 yorum:

torres dedi ki...

Wigan savunma hattının yaptığı hatalar akıl alır gibi değil. Bıraktıkları boş alanlar, yarı yolda adamı takip etmeyi bırakmalar başlıca göze batanlar. Üstüne kaleci de eklenince normal sonuç.

matiasemilio dedi ki...

owen coyle sonrası efsunlu kaleler fethedilmiş,sempatimizi kazanan burnley küme düşmüştü..
ben adadaki bu kasaba takımlarını seviyorum,inşallah blackpool da farkında olmadan kendince bir metafor oluşturup bu metafor peşinden düşe kalka da olsa premier ligde tutunmayı başarır..
*seneye milwallı da görürüz inşallah zirve ligde..

Brother Ali dedi ki...

İlk fırsatta eksi averaja düşmeyi de başardılar, şimdilik 6-0 gidiyor, kaç kaç biter bilmiyorum =)