Rafael Van der Vaart

Premier League'de haftanın yıldızı, hatta son Twente ve Aston Villa maçları performansıyla şimdiden sezonun transferi olabileceğinin sinyalini veren adam Rafael van der Vaart. Üstelik evrakları transfer sezonunun kapanış saatine yetişmemiş, bu son dakika transferi rica-minnet onaylanmıştı. Sakatı bol olan Spurs'te Redknapp'ın dört stoper olmasına rağmen savunma tandeminde bu hafta Huddlestone oynadı. Van der Vaart ise maça sağ kenarda, geçen sezonun ilk yarısındaki Modric gibi başladı. Sol kenarda oyun kurucuyu oynayan Modric'in ters kenarında kenar adamı Lennon olurdu, bu kez ise solda Bale vardı. Young Boys, Bremen, Twente maçlarında VdV'nin forvet arkası rolü başarılı olmuştu, ama ligde Redknapp'ın 4-4-2'si halen geçerli. Maça böyle başladılar, fakat devre Pavlyuchenko kenara geldi. Lennon'ın sağa geçişiyle VdV forvet arkası oldu ve muhteşem bir ikinci yarı oynadı.

Defoe'nin uzun süreli yokluğu Tottenham büyük handikap. Bunu çözecek adam ise Van der Vaart. Şut atıyor, adam geçiyor, sert basıyor, harika koşular yapıyor. Yeni hocası Houllier ile iki haftadır güzel bir hava yakalayan Aston Villa'ya 2 gol attı, tüm gol pozisyonlarının içinde o vardı. Kenara konulduğunda da sürekli ortaya kaçarak oynuyor, gol bölgelerine giriyor. Bu sayede geçen maçlarda Hutton parlamıştı. İskoç sağ bek formasını VdV sayesinde geri aldı. Takımın Hollanda'lıya ayak uydurması için biraz daha zamana ihtiyacı olduğu kesin. Sakatları da düzeldiğinde ortaya üçüncü, hatta ikinci sıra için dahi iddia koyabilirler. Ayrıca bu yeni düzen, geleneksel 4-4-2'ye göre CL'de daha başarılı olacaktır.

İki adet dengeli 4-4-1-1'in mücadelesi haftanın en iyi maçını ortaya çıkarmış. Aston Villa'da Houllier gelir gelmez Heskey'i kullanmaya başladı. Bu hafta Albrighton'ın golünün yaratıcısı da baştan sona Heskey idi. Takım Martin O'neill döneminin kadrosuyla oynuyor, AYoung forvet arkasına sürekli yer değiştiriyor. Başaltı vasfı sürecektir, ama orta sahada Barry ve Milner'ın kaybı sonrası yerine iyisini koyamadılar, Ireland da şimdilik uyuşamadı görünüyor.

Tottenham 2-1 Aston Villa
Noat Samisa

06.10.2010

1 yorum:

Övünç dedi ki...

Tarih efsane Hollandalıları takımdan adeta kovarak gönderen Real Madrid'i hiç bir zaman affetmeyecek.

Robben satılır mı arkadaş ,hadi sattın zararına nasıl satılır, bu kadar manyak olunabilir mi ...

Klasik bir Cm-Fm'ci olarak bu Ferdinand Van D. Vaart'ı 17 yaşından beri takip ediyorum.Nedense bu adam da sürekli birşeylerin eksik olduğu hissiyatı var bende hep küçük takımın büyük furbolcusu imajı var.Küçük dediysem yani Hamburg gibi,Spurs gibi baş altılar.Sneijder İnter'e,Robben Bayern'e giderken bizim ki Tottenham'a gidiyor.

Fm'de bile öyle davranıyorlar adama.Normalde Bjk'ya biraz sıkıntıyla transfer edilebilecek bir adam rfvdv ama akranları Robben veya Sneijder'i Bjk'ya hilesiz gençken getirenen 100bin lira verilir yani.