Kornerde Ketenpere

Hayır, dün akşam Beşiktaş'ın yediği birbirinden kötü (Dinamo Kiev tarafı içinse birbirinden basit) üç kornerden yine bahsetmeyeceğim. Konumuz dün akşamın çok önemli maçlarından Young Boys - Zenit maçında Nicolas Lombaerts'in attığı gol. Video'su aşağıda:


Bu gol, size mutlaka yakın geçmişten benzer bir pozisyonu hatırlatmıştır. Hatırlatmadıysa da video'su aşağıda. Manchester United iki sezon evvel Chelsea'yi 3-0'la dağıtmış, Luis Felipe Scolari bu ağır mağlubiyetle kredisini tüketmişti. Henüz maç 0-0 giderken aşağıdaki vak'a yaşanmış ve yardımcı hakem nizami gole teamülen müdahale ederek, geçersiz saymıştı. Gerçi tekrarlanan köşe vuruşu da gol oldu ama bu pozisyon, golden daha çok ilgi toplamıştı:


Esas video ise sonda. Zenit'in Yarı Tanrı'sı Luciano Spalletti, bundan üç yıl önce Roma'nın hocasıydı ve Roma, tıpkı Zenit gibi kornerde aynı planı uygulamaya çalışmıştı:


İngiliz hakemler gibi İtalyan hakemler de topun oyuna girmediğine kanaat getirip, ilk dokunuşu dikkate almadılar ve Roma'nın bu taktiği tıpkı Man United gibi işe yaramadı. Haydi diyelim ki Rooney ve Giggs akıl ettiler, Roma'da da Totti ve Pizarro, ama ortak kümede Luciano Spalletti var ve İtalyan hoca bu kez başardı.

Spalletti, Zenit'e geldiğinden bu yana transfere yaklaşık 50 milyon avro harcadı. Tüm bu harcamaları yaparken ona güvenilmesinin gerekçesi, onun sadece bu transferlere güvenmeyip, kendi aklını, azmini de takımına koyacağının bilinmesidir. Lig şampiyonluğu, kupa ve İsviçre'de kaybetseler bile Europa League'in en büyük iki favorisinden biri onlar: Spalletti ve Zenit.

Rusya Premier Ligi 12 Mart'ta başlıyor.

Kaynakça: Redcafe.net

Noat Samisa

18.02.2011

4 yorum:

vuvuzela dedi ki...

zenit macinda kaleci farketmis olayi ama kimseye inandiramamis :)

gökhan dedi ki...

şöyle detaylara önem veren bir teknik direktörümüz ne zaman olacak acaba? merakla o günü bekliyorum.

Caesarea dedi ki...

Bu kornerin aynısını Kayserispor kullanmıştı 2 yıl önce BJK deplasmanında.. baş aktör Cangele'ydi.. :)

can (futbolmuhalifi) dedi ki...

yine zenit ve yine ben:))

lazoviç ve danny a.ş. iş başında bu golde her zamanki gibi. dün akşam maçı izledim ve alves'in hantallığı inanılmaz derece rahatsız etti beni. ikinci maça umarım semak ile başlar zenit. böylece denisov hücumda daha fazla etkili olur, ki denisov ne zaman ileri çıksa takımın kimliği değişiyor.
bu arada ilahi adalet mi denir artık bilemiyorum ama zenit'in yediği 2. gol de 93.06'da (3 dakika uzatma vardı.)geldi.