Ashley Williams

Ashley Williams, Swansea City'nin Galli savunma oyuncusu. Bu hafta Manchester United karşısında da kaptan Garry Monk'un savunma tandemindeki partneriydi. Bu ikili uzun süredir birlikte oynuyorlar, öyle üst düzey oyuncular sayılmazlar, ki Ashley Williams zaten yirmili yaşlarının başında garsonlukla futbolu birlikte götüren bir futbolcuymuş. Onu buraya taşıyan, özel kılan ise başardığı mucizevi bir şey:

Ashley Williams, 2008 yılında geldiği Swansea'de formayı ilk giydiği günden bu yana üst üste 153 lig maçında oynadı.

Tek bir fire yok. Ne bir sakatlık, ne de kart cezası. Neyin rekorunu kırdığını henüz bulan yok, ama bir rekora sahip olduğu kesin.

Ayrıca Williams, ligin en çok topla buluşan futbolcusu. Geçtiğimiz ay oynanan Bolton karşılaşmasında top onun ayağına tam 112 kez değdi. Bu sayı, geçtiğimiz Mayıs'taki CL finalinde Xavi'nin yaptığı topla eşit. Bu pasların pek çoğu sağ bek Angel Rangel'le olunca, bir de üzerine 'aralarında en çok pas yapan iki oyuncu' sıfatını aldılar.

Bu sayılar nasıl oluştu, diyorsanız; cevabı farklı, özel futboluyla dikkat çeken Swansea'nin sırrıyla birlikte Hayatım Futbol'un 8. sayısında olacak. Her hafta olduğu gibi, dergimiz yine Salı günü yayında...

Swansea 0-1 Man Utd
Noat Samisa

21.11.2011

Hiç yorum yok: